Servis

Upravíme, seřídíme co bude potřeba také po letech užívání. Využijte služby našeho servisu. Prodejem totiž naše péče o zákazníka nekončí.

Návody

Doporučení pro čištění: Použijte běžné čisticí kapaliny nebo detergenty na plasty. Slučitelnost konkrétního prostředku s fólií doporučujeme nejprve vyzkoušet na skrytém místě. Skvrny od silně zabarvených substancí smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čistícího prostředku (ne abrasivního!). Skvrny nenechávejte zaschnout – jejich odstranění je pak mnohem obtížnější! Zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny, lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdla za pomocí jemného kartáčku. Tento postup dle potřeby zopakujte. V případě těžce odstranitelných skvrn lze použít rovněž čistidla s podílem alkoholu nejvýše 15 - 20 % (Sidolin – Clin universal nebo Ajax, čistič oken). Na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte fólii jelenicí na okna.

Upozornění: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy! Parní či vodní vysokotlaké čištění nejsou k čištění fóliovaných nábytkových povrchů vhodné. Tyto povrchy také nejsou odolné proti organickým rozpouštědlům jako jsou ředidla, odlakovače nebo koncentrovaný alkohol.

Dekory číslo: 540 (olše mat), 599 (třešeň mat), 910 (hruška mat) , 615 (javor horský), 171 (bílá mat.), 4-8 (ostružina mat.) a případné další dekory dle nabídky. Matný vzhled uni barev a dekorů „pravého dřeva“ je u matných fólií dosažen užitím speciálních aditiv v laku. Obzvláště u světlých dekorů se projevuje citlivost vůči silně zabarveným tekutinám a substancím. Za účelem zachování kvality povrchu je zapotřebí dodržovat následující doporučení.

Doporučení pro čištění: Skvrny od silně zabarvených substancí (např. kávou, hořčicí, kari kořením nebo červeným vínem) smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čistícího prostředku (ne abrasivního!). Skvrny nenechávejte zaschnout neboť v tomto případě nebude již možné nečistoty beze zbytku odstranit. Zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny, lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdl a za pomocí jemného kartáčku nebo za pomocí přidání mycího přípravku např. obchodní značka „Priel“ v množství dle doporučení od výrobce, nebo alkoholu (etanol, maximální přidaní podíl 10%). Tento postup dle potřeby zopakujte. Na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte fólii jelenicí na okna. Pro prevenci poškození povrchu vyzkoušejte nejprve na nenápadném místě v malém množství a krátkodobě působení čistícího prostředku. Přitom je nutno zohlednit pokyny výrobce.

Upozornění: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy!

Dekory číslo: 110 (bílá lesk), 114 (slonová kost lesk), 117 (vanilka lesk), 134 (oliva lesk), 145 (lila lesk), 151 (bordó lesk), 153 (červená maranello lesk), 155 (malina lesk), 165 (cappuccino lesk), 169 (černá lesk), 185 (stříbrná vlnka), a případné další dekory dle nabídky. Poznámka: nejedná se o povrchovou úpravu fólií „vysoký lesk“!

Doporučení pro čištění: Výrobky jsou opatřeny ochrannou modrou nebo průhlednou fólií proti poškození při dopravě, manipulaci a montáži. Povrch by neměl být čištěn dříve než 4 týdny po odstranění této fólie! Poté můžeme použít teplou vodou a jemný hadřík. Osvědčilo se i použití speciálních autoutěrek napuštěných čistícím roztokem. (např. Sonax Clean a Drive)

Upozornění: Použijete-li jakékoliv čisticí prostředky, dbejte na to, aby neosahovaly aromatické uhlovodíky, estery, ketony, halogenované hydrocarbonáty nebo alkohol v koncentraci nad 25%. Nedoporučujeme také použití detergentů na bázi octa. Prostředky by neměly být abrazivní  drsné, odírající, hrubé) a měly by být vždy zředěny teplou vodou.

Poznámka: „Patina“ je dodatečná povrchová úprava fóliovaných nábytkových dvířek s vysokým podílem ruční práce. Výrobky získají vzhled nábytku „opotřebovaného“ věkem a užíváním. Výrobky s dodatečnou povrchovou úpravou „patina“ si zachovávají vlastnosti původní úpravy PVC fóliemi. Jediným rozdílem je potřeba adekvátního přístupu při manipulaci, používání a údržbě.

Doporučení pro čištění: Znečištěnou pohledovou plochu přetřete vlhkou jemnou utěrkou se saponátem bez obsahu písku, prášku nebo jiného abrasiva a ihned vysušte. 

Upozornění: Povrchovou úpravu lesk je možné poškodit rozpouštědly, mechanickým namáháním, poškrábáním a otíráním zvýšeným tlakem předměty s ostrým nebo abrazivním povrchem.

Poznámka: „Lesk“ je dodatečná povrchová úprava fóliovaných nábytkových dvířek. Nejedná se o povrchovou úpravu „vysoký lesk“! Při aplikaci dodatečné úpravy lesk se projeví rozdíl mezi fóliemi s hladkým povrchem a fóliemi s hrubším povrchem (např. perlička,„pomerančová kůra“ atd.)! Zájemcům proto doporučujeme konzultaci s dodavatelem nábytkových dvířek. Výrobky s dodatečnou povrchovou úpravou „lesk“ si zachovávají vlastnosti původní úpravy PVC fóliemi. Jediným rozdílem je potřeba adekvátního přístupu při manipulaci, používání a údržbě.

Doporučení pro čištění: Znečištěnou pohledovou plochu přetřete vlhkou jemnou utěrkou se saponátem bez obsahu písku, prášku nebo jiného abraziva a ihned vysušte.

Upozornění: Povrchovou úpravu lesk je možné poškodit rozpouštědly, mechanickým namáháním, poškrábáním a otíráním zvýšeným tlakem předměty s ostrým nebo abrazivním povrchem.

V případě nedodržení postupu při údržbě našich výrobků nebude reklamace na poškození zboží uznána.
prodloužená záruka spotřebičů SIEMENS

Showroom otevřen také v sobotu - zastavte se u nás...