Pracovní desky a dřezy na míru

Kuchyňské pracovní desky z kaleného skla

Pracovní desky patří k těm částem interiéru, které by měly vydržet každodenní používání. Požadavky na kvalitu pracovní desky jsou tedy poměrně vysoké. Ať už na její funkčnost a odolnost proti mechanickému poškození, tak i na stránku estetickou. Skleněné pracovní desky všechny tyto požadavky splňují a díky dokonalé údržbě jsou skutečným hitem našich interiérů. Každá pracovní deska je originál, každému zákazníkovi na míru. Není třeba se držet standardů, kdy vhodná šířka pracovní desky je 60cm.

Pracovní desky ze skla budou nadčasovou, luxusní a vysoce kvalitní součástí vašeho interiéru. Moderní kuchyň bez skleněné pracovní desky si již nelze ani představit. Svou čistotou, lehkostí a zdánlivou křehkostí (skleněné pracovní desky patří k těm nejodolnějším vůbec) dodají pracovní desky vaší kuchyni jedinečný rozměr.

Kuchyňské pracovní desky z dřevotřísky

Pokud nejste se svou kuchyní spokojeni, pravděpodobně vaše problémy souvisí i s kuchyňskou pracovní deskou. Je to logické, protože kuchyňské pracovní desky jsou v kuchyni to nejdůležitější a jakákoliv kuchyňská práce se vždy odehrává právě na kuchyňské desce.

Na kuchyňské pracovní desky jsou kladeny jisté nároky. Některé je splňují lépe, některé hůře a některé dokonale. Všechno něco stojí a tak i tady platí, že čím kvalitnější, modernější a lepší kuchyňskou desku si vyberete, cena je vyšší. Záleží jen na vás, zda vsadíte na levnější řešení a smíříte se s tím, že budete muset za nějaký čas pracovní desku vyměnit nebo jestli půjdete cestou kvalitní pracovní kuchyňské desky a vsadíte tak na to, že větší investice se vám vrátí v tom, že desku už nebudete muset třeba už vůbec měnit. Je to pro každého na zvážení a tato volba by měla vycházet i z vaší finanční situace.

Při výběru kuchyňské pracovní desky, máte v zásadě čtyři možnosti, ze kterých můžete vybírat. Nejčastější a nejoblíbenější volbou jsou kuchyňské desky z dřevotřísky. Bavíme se samozřejmě o vnitřní náplni desky. Pracovní desky jsou samozřejmě dále povrchově upravovány, aby nedocházelo k jejich poškozování a aby měli přívětivější design. Kuchyňské desky z dřevotřísky jsou poměrně zajímavou volbou co se týče poměru cena/výkon. Vyrábí se v mnoha dekorech, tedy barevných a vzorkových kombinacích, takže problém s výběrem designu zřejmě mít nebudete. Je potřeba ale myslet na to, že tyto desky nevydrží věčně, časem se opotřebí a vy ji budete muset za nějaký čas vyměnit.

Další volbou jsou pracovní kuchyňské desky z lehčeného materiálu. Tyto desky nemají tak kompaktní výplň desky a díky tomu jsou lehčí. Moderní designérství zdůrazňuje jednotlivé prvky často pomocí tloušťky materiálu a vzhledem k tomu, že pracovní desky jsou lehčené můžete si dovolit i širší desku než byste si mohli dovolit v jiném případě. Je to poměrně moderní materiál a nemusíte se tak snad bát, že by byly desky vyrobeny nekvalitně. Opět zde existuje množství dekorů, takže výběr budete mít snadný a máte velké možnosti z čeho vybírat.

Dále je možné vybrat si kuchyňskou pracovní desku z masivu. To je kvalitnější řešení oproti dřevotřískovým materiálům. Také si za tento materiál poměrně dost připlatíte. Je tedy potřeba zvážit, zda-li se vám investice tímto směrem vyplatí. Tyto desky se musí ale brousit a lakovat nebo jinak povrchově upravit, protože samotný materiál vysušeného dřeva vám nebude dobře na kuchyňské desce složit vzhledem k tomu, že se na ní velice často operuje s vodou a mokrými předměty. Většinou se tyto desky vyrábí v šíři 40mm.

Poslední volbou jsou kuchyňské pracovní linky z kamene nebo kameniny. Desky se vyrábí buď broušením opravdového kamene nebo je možné vybrat si desku, která je ze synteticky vyráběného kamene. Tyto desky jsou obecně považovány za ty nejkvalitnější a nejlepší. Jejich opotřebení se projevuje po velice dlouhé době a tak prakticky není možné tuto desku zničit. Nehledě na to, že na deskách z kameniny nebo broušeného kamene můžete pracovat přímo a kuchyňské prkénko tak můžete směle zahodit. 

Kuchyňské pracovní desky z lávového kamene

Domiziani Inox Lava.

Showroom otevřen také v sobotu - zastavte se u nás...